Club Pennant Results

Weekend Finals 2020/2021

Donvale Saturday Side 1 – Played Lalor and won – This photo, played Hurstbridge at Doncaster 21st March 2021 and WON – CONGRATULATIONS
Donvale Saturday Side 1 – This photo – 27th March played Ringwood at MCC Hawthorn and WON next year will play in Division 1
GREAT RESULTS – CONGRATULATIONS
Donvale Saturday Side 1 – This photo – 28th March played Ivanhoe at Bentleigh for Divisional Quarter Final and lost by only 5 points
Donvale Saturday Side 1 team at Bentleigh – Jeff Grant, Ian Bramstedt, Rowan Sharp (Skip), Larry Lambrou
Donvale Saturday Side 1 team at Bentleigh – Peter Gillett, Neil Dusting (Skip), Rob Fairweather, Les Giules
Donvale Saturday Side 1 team at Bentleigh – Dennis Johnson, Geoff Smith (Skip), Kel McMahon, Kevin McMaster
Donvale Saturday Side 1 team at Bentleigh – Scott Rees (Skip), Julia De Marchi, Lindsay Ridgwell, David Mattiazzo
Donvale Saturday Side 3 – Played Heathmont at Home and won – Played Warburton at Lilydale on 21st March and Lost

Midweek Finals 2020/2021

Donvale Tuesday Side 4 – Played at Home Lilydale 23rd March and lost
Donvale Tuesday Side 1 – Played at Home Mooroolbark 23rd March and WON then Played Croydon 1 at Montmorency 25th March
and WON
Donvale Tuesday Side 1 – Played 1st April Mulgrave CC 1 at Glen Waverley and WON
Donvale Tuesday Side 1 – at Glen Waverley 1st April – Ian Bramstedt, Jeff Grant, David Mattiazzo, Neil Dusting (Skip)
Donvale Tuesday Side 1 – at Glen Waverley 1st April – Les Giules, Rob Fairweather, Peter Gillett, Gerhard Blum (Skip)
Donvale Tuesday Side 1 – at Glen Waverley 1st April – Lindsay Ridgwell, Ron Pretto, Des Powell, Geoff Smith (Skip)

Grand Final – Donvale Tuesday Side 1 – 6th April 2021 at Bundoora

Donvale Tuesday Side 1 – played Port Melbourne 1 at Bundoora RSL in the GRAND FINAL Tuesday 6th April
They were Runners-Up but played magnificently
Not in the above photo – Neil Dusting was a great skip
Dennis Johnson accepting the runner-up medal from Ray Bridger our Chairman of the Selection Committee
Rob “Stormy” Fairweather accepting the runner-up medal from Ray Bridger our Chairman of the Selection Committee